گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز یا گوگل ادوردز، پلتفرم تبلیغات در گوگل است که با استفاده از آن می توان وب سایت خود را در فهرست نتایج جستجوی گوگل به کاربر هدف نشان داد. شما با تبلیغات در گوگل می توانید ظرف مدت بسیار کوتاهی در ردیف بالای نتایج جستجو گوگل نمایان شوید.

گوگل ادز چگونه کار می کند؟

در این سامانه هر تبلیغ دهنده می تواند، چند آگهی متنی همانند نتایج جستجوی گوگل ایجاد کند و همچنین تعدادی کلید واژه را برای نمایش این آگهی ها مشخص نماید. پس از آن، چنانچه هر یک از کلید واژه های تعیین شده در گوگل جستجو شود آگهی مربوطه شانس بیشتری برای نمایش خواهد داشت. بدین شکل می توان گفت تبلیغات در گوگل هدفمند ترین نوع تبلیغات در اینترنت است و کاربر مطالبی مرتبط با جستجوی خود را خواهد دید.

مزایای تبلیغات در گوگل ادز

با گوگل ادوردز شما می توانید کالا و یا خدمات خود را با هزینه ای بهینه، ارزیابی دقیق، آن هم در زمان و مکان مناسب در رتبه ی بالای سرچ گوگل نمایش دهید. گوگل ادز علاوه بر کمک به سئو ارگانیک وب سایت شما، تبلیغاتتان را متمرکز و کاربرانتان را در زمان سرچ محصول و یا خدمت مورد نظرشان، به هدف که همان وب سایت شما است، می رساند.

گوگل ادز چگونه کار می کند؟

در این سامانه هر تبلیغ دهنده می تواند چند آگهی متنی همانند نتایج جستجوی گوگل ایجاد کند و همچنین تعدادی کلیدواژه را برای نمایش این آگهی ها مشخص نماید. پس از آن، چنانچه هر یک از کلیدواژه های تعیین شده در گوگل جستجو شود آگهی مربوطه شانس نمایش را خواهد داشت. بدین شکل می توان گفت تبلیغات گوگل هدفمند ترین نوع تبلیغات در اینترنت است و کابر مطالبی مربتط با جستجوی خود را خواهد دید.
مزایای تبلیغ در گوگل
  • پرداخت هزینه تنها در صورت کلیک بر روی آگهی
  • نمایش آگهی به افرادی که در جستجوی محصول و خدمات مشابه شما هستند
  • افزایش میزان آگاهی از برند
  • امکان مدیریت جامعه هدف و زمان پخش آگهی
  • امکان بازاریابی مجدد (Remarketing) بازدیدکنندگان وب سایت
  • سرعت اثربخشی بسیار بالا به نسبت SEO
  • امکان کاهش هزینه ها با بهینه سازی کمپین ها